Логотип ПП "Таліман"
ПП "Таліман"
   


Правда про штучний камінь

    В продажу цей чудо -матеріал імітуючий натуральний камінь і тонкостінну цеглу, з'явився вже давно, проте українці познайомилися з ним лише 10 років тому. Спочатку штучний камінь був доступний лише добре забезпеченим людям сьогодні ж ситуація змінилась. І в першу чергу завдяки тому, що випуск цього обробного матеріалу освоїли наші виробники. Імпорт штучного каменя став нерентабельним, і сьогодні на російському ринку представлені в основному вітчизняні матеріали.

   Серед провідних компаній виробників і продавців цього матеріалу назвемо
«Rigil-Kent» «Еколіт-Трейд», Kamrock, концерн «ДОН», «Деко Стоун», «Форленд», «Виалента»,«Алькора-Керамика», «Артбетон» і «Авантаж».

   Хоча штучний камінь за традицією використовується для обробки, фасадів, парканів, оформлення колон, цоколів, обрамлення вікон, він здатний додати оригінальність інтер'єрам квартир і заміських будинків. Широке застосування цей матеріал може знайти і в ландшафтному дизайні: доріжки, альтанки, бордюри, містки, ставки — це лише частина об'єктів для обробки. Штучний камінь як не можна краще гармонує з кованими поручнями і, чудово виглядає в гротах і альпінаріях, підходить для оформлення гаражів, камінів і камінних труб. Коридори, столові, кухні, кабінети, оброблені цим матеріалом, стануть вишуканими, респектабельними. Крім того, штучний камінь позбавляє від необхідності регулярного косметичного ремонту — він не вимагає особливого догляду, не міняє колір і фактуру і служить десятки років.

   Різномаїття фактур і відтінків штучного каменя дозволяє з достовірністю відтворити стиль тієї чи іншої епохи. «Грубий скол» або «Стародавній пласт» (Kamrock) перенесуть нас до Франції XVI століття, «Середньовічний замок Беркшир» і «Мідна гора» («Еколіт-Трейд») — до старої доброї Англії, а облицювальна плитка «Аквабетон» («Віалента») — в античні палаци. Що ж до таких різновидів, як «Скеляста гора», «Гірська скеля», «Річковий валун», тротуарна плитка «Прядива», то вони зовні часу.

   Ще одна перевага штучного каменя — кутові декоративні елементи, які істотно полегшують укладання. Як відомо, зробити «зовнішній кут» з натурального каменя складно, пошкодити ж матеріал легко. А кутові елементи для штучного каменя можна докуповувати у будь-який час.

НАША ПОРАДА
Штучний камінь достатньо вологостійкий, проте в безпосередній близькості від води може змінити свої властивості. Для приміщень з підвищеною вологістю підійде матеріал з одношаровим гідрофобним покриттям (компанія «Деко Стоун») або водонепроникний «камінь» («Артбетон»), Декорувати басейни і штучні водоймища можна з допомогою штучного каменя, обробленого гідрофобізуючим складом.

«ЦЕГЛЯНА КЛАДКА»

   В асортименті практично всіх фірм, що пропонують штучний камінь, є тонкостінна облицювальна «цегла». Оскільки цей матеріал тонше за оригінал, він незамінний у внутрішній обробці, тобто там, де потрібно заощадити простір. Інший плюс тонкостінної облицювальної «цегли» — здатність відтворити не тільки нову, але і стару цегляну кладку. До речі, імітація цеглини — найдешевший різновид штучного каменя.

   Тонкостінна облицювальна «цегла» обходиться $ 15-20 за кв.м, середня ж вартість штучного каменя $ 25-35 за кв. м. Іншими словами, використовуючи штучний камінь, можна в короткі терміни і при порівняно невеликих витратах отримати «цегляний або «кам'яний» будинок». Це додасть будівлі новий вигляд і, крім того, захистить стіни від атмосферних опадів і температурних перепадів.

   Разом з наповнювачами і пігментами основні компоненти штучного каменя — цемент і пісок, що має природне походження.
Традиційна область застосування штучного каменя - обробка фасадів (Kamrock).
Для оформлення цоколя можна використовувати більш «крупний», камінь для обробки стін — більш «дрібний» («Алькора-кераміка»). Штучний камінь добре поєднується з обрамленням для вікон і дверей, виконаним з архітектурного бетону («Алькора-кераміка»). Широке застосування штучний камінь знаходить і в ландшафтному дизайні («Еколіт Трейд»).
Штучний камінь - оптимальний варіант для облицьовування камінів («Еколіт Трейд»).
Штучний камінь негорючий і стійкий до температурних перепадів, тому його широко застосовують для облицьовування камінних порталів. Нюанс — клей повинен бути термостійким.

ЗМІНИТИ ПРОСТО
   Якщо ви хочете внести зміни у вигляд житла, є безліч способів зробити це без зайвих витрат. Так, цілком достатньо зробити вставки з штучного каменя, замінивши частину плиток декоративними «панно» або «каменем» іншого вигляду. А ось ще один варіант. Якщо облицювальні плитки укладені з тим, що розшив і шви заповнені тим, що затер, достатньо змінити її колір з сірого на жовтий або з жовтого на білий, і поверхня придбає абсолютно інший вигляд.

   Існує думка, що крупнорельефний камінь підходить тільки для обробки цоколів і фасадів, а мілкорельефний — для оформлення віталень, кухонь, кабінетів, більярдних, камінів і арок. Це твердження не зовсім точне. Скажімо, обрамлення дверних і віконних отворів крупним камінням в стилізованій «під старизну» вітальні виглядає дуже органічно. Але, звичайно, все залежить від смаку дизайнера або господаря навіть найкращий штучний камінь можна негарно подати. Про достоїнства штучного каменя можна говорити нескінченно. Він доступний за ціною, невибагливий, а тривала експлуатація тільки покращує його зовнішній вигляд. Крім того, цей обробний матеріал позбавлений радіаційного фону і, що найважливіше, дуже різний. Штучний камінь дозволяє втілити в життя наші сподівання, зробити будинок затишним і оригінальним, іншими словами, таким, про яке можна тільки мріяти.

3 СКЛАДОВІ ЧАСТИНИ ШТУЧНОГО КАМЕНЯ
   Цемент, може бути як імпортним так і українським. Проте, якщо дотримуватись технології, то походження сировини не має особливого значення — помітного впливу на споживчі властивості матеріалу він не дає.

   Наповнювачі, їх декілька, наприклад, дрібний керамзит, який робить виріб легшим, але не погіршує його характеристик. Цей наповнювач обходиться дорожче за інші, але надійні виробники йдуть на подібні витрати. Грубозернистий керамзит дешевший, проте може стати міною сповільненої дії. Через місяць, півроку або рік такий камінь почне «вистрілювати» — від покриття мимовільно відколюватимуться маленькі шматочки. Ще один наповнювач — перлит (його використовують компанії «Форленд», «Деко Стоун», концерн «ДОН») — позбавлений недоліків керамзиту і підвищує корозійну стійкість бетонної суміші. О барвники, від якості даних О компонентів залежить не тільки підсумкова вартість виробу, але і стійкість його забарвлення. Більшість виробників працює за технологією фарбування в масі, додатково покриваючи фарбниками робочу поверхню виробу. На момент продажу штучний камінь, проведений на базі дешевих фарбників, практично не відрізняється від більш дорогого аналога. Проте через півроку перший змінить колір, другий залишиться без змін.

   5 КРИТЕРІЇВ ВИБОРУ
 Вартість штучного каменя. Багато в чому залежить від місця виробництва. Імпортний матеріал обходиться дорожче через додаткові витрати (доставка, митниця). Крім того, позначається і вартість ручної праці — в Європі і Америці вона дорожче, ніж в Україні.
   Період роботи виробника. Солідний термін роботи — показник високої якості матеріалів, що випускаються.
   Зовнішній вигляд. Іноді якість матеріалу «видає» поверхня. Якщо вона пориста, значить, суміш була погано перемішана і провібрована у формі, в середині каменя можуть виникнути навантаження, здатні привести до утворення тріщин. Крім того, в пори потраплятиме волога.

   Технологія виробництва. Не допускає продаж «свіжоспеченого матеріалу» — що не набрала потрібної міцності облицьовування може розсипатися при транспортуванні. Річ у тому, що сушка виробів проводиться при певній температурі і вологості протягом тижня. Через сім днів штучний камінь готовий приблизно на 50-60%, проте його можна перевозити. Остаточну ж міцність матеріал набирає тільки через 28 днів після виготовлення. Тому, якщо вибраного штучного каменя немає на складі, але представники компанії обіцяють зробити його за два-три дні і одразу продати, знайте: ви отримаєте напівфабрикат.
   Однакові вироби. Чітких критеріїв вибору немає, кожна фірма вирішує це питання по-своєму. Уважно вивчіть запропоновані фотографії або буклети. Іноді на них можна побачити, що три камені з десяти — однакові, тобто повторюваність елементів досить висока. Огляньте демонстраційні стенди на предмет каміння з ідентичним характерним сколом. В першу чергу це стосується крупнофактурних колекцій. Пам'ятайте: велике однакове каміння відразу впадає в очі, повторюваність же дрібних не так помітна.

    Щоб внести зміни в інтер'єр, достатньо оформити штучним каменем одну із стін або її фрагмент («Алькора-кераміка»). Чим менше елементів, що повторюються, тим краще. «Камінь» виглядатиме природніше (Kamrock).

 

 

 

 

 
Наші партнери:
Портал Бершадського району, м. Бершадь в інтернеті

 
 
 

На головну, Таліман